O NÁS

 

    Naše chovatelská stanice Olšové údolí byla založena a zapsána do Národního registru chovatelských stanic v roce 1993. V roce 1996 byla zanesena do registru mezinárodně chráněných chovatelských stanic.

    Zakladatelkou se stala fenka bígla Arka Šamelova skala, původem ze Slovenska. Jejím otcem byl velmi úspěšný pes Dixy Tergy (Interchampion, Šampion ČSSR, Středoevropský vítěz, klubový vítěz). Tato fenka byla úspěšná na výstavách (Vítězka třídy, CAC, výborná) a po absolvování Barvářských zkoušek honičů se stala chovnou. Otcem prvních štěňátek v naší chovatelské stanici (r. 1993) se stal překrásný trikolorní pes Interchamp. Budapest Beagle Bongo.

    Nyní se věnujeme chovu italských chrtíků, první vrh jsme odchovali v r. 2007. Naším přáním je odchovávat štěňátka nejen zdravá a krásná, ale i povahově vyrovnaná. Naše štěňátka jsou odchovávána v rodinném prostředí. To považujeme za základ pro kvalitní povahu. Samozřejmostí je spousta mazlení, dostatek podnětů pro všestranný rozvoj, klidné a bezpečné prostředí pro první krůčky. To vše doplňuje špičkové krmivo nejvyšší kvality.

    Štěňátka odchováváme výhradně s průkazem původu. Do svých nových domovů odcházejí vakcinovaná, odčervená, natetovaná a se smlouvou o koupi štěněte.